Жена од Аеродром е пронајдена почината во својот дом

Од:

Седумдесет и шестгодишната Д.В. од Скопје вчера е пронајдена почината во стан Аеродром.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Во куќа пронајдена почината 73-годишна жена од Скопје

68-годишна жена од Аеродром е нападната од соседот

Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром

Левица: Хигиеничарки принудени да го мијат приватниот автомобил на директорката на ООУ „Лазо Ангеловски“

А1он

Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

Горан Наумовски

Два парка и намален број на станбени површини во Лисиче: Општина Аеродром подготви трета верзија на ДУП-от

А1он