oliver spasovski

Македонија

Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Јовановски

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени контакти, два или три
Македонија

По секој инцидент скопјани бараат враќање на маалските полицајци, од МВР само ветувања

Маја Илиевска-Пачемска
Без разлика дали се работи за демолирање детско игралиште ули убиство на малолетник, како она во Ново Лисиче, скопјани од различни делови на градот со
Македонија

Анализа: Кои од министрите на Заев се најголемо разочарување за јавноста

Маја Илиевска-Пачемска
По ветувањето на премиерот Зоран Заев дека ќе ги отстрани слабостите во владеењето кои предизвикаа реакција кај јавноста, „А1 он“ направи анализа кои министри предизвикале
Македонија

(ВИДЕО) Саздов: Граничната полиција нема вода, струја, а донираните возила скапуваат оти немаат горива

А1он
Независниот синдикат на полицијата обвинува дека граничната полиција е на работ на егзинстенција, изолирана, без комуникација со другите служби на МВР, но и без вода
Македонија

Мицевски: Време е Спасовски да ја напушти функцијата, многу пати досега докажа дека нема капацитет да ја води

А1он
Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 86-тата седница расправа по поднесената интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од страна
Македонија

Собранието треба да расправа за интерпелација на министерот Спасовски

А1он
Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да одржи продолженија на 86. и на 90. седница. Единствена преостаната точка на 86. седница е интерпелацијата за
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: По три дена одговор нема-чии се тие странските служби и за кои цели следат и фотографираат 

А1он
Оливер Спасовски кој што е на чело на МВР нема се уште одговор, дали државата е безбедна или ја шетаат странски служби,три дена поминаа, а
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Јавноста мора да знае дали државата е безбедна

А1он
Јавноста мора да знае, дали државата е безбедна, дали Стево Пендаровски е безбеден, дали е следен од странски служби, кои се тие странски служби за
Македонија

Меѓуинституционална соработка за борба против корупцијата и перење пари

А1он
Денеска во Владата на Република Македонија се одржа Свечено потпишување на Меморандум за соработка за користење на Системот за собирање и обработка на статистички податоци
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски мора да си замине од функцијата 

А1он
Оливер Спасовски мора да си замине од функцијата. Неговата неспособност граѓаните ја плаќаат со сопствените животи, а неговата соработка со криминалците ја парализираат полицијата и