oliver spasovski

Uncategorized

(ВИДЕО) Спасовски: Истражителот фотографирал објект на Сашо Мијалков

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека истражителот на Катица Јанева бил уапсен откако фотографирал објект на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. -Истражителот
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Полицијата ќе биде сервис на граѓаните

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовки кој најверојатно ќе биде новиот министер за внатрешни работи кажа дека граѓаните полицијата ја гледаат како партизирана институција која
Македонија

Спасовски во Чашка: Издржете, доаѓа домаќинска Влада во декември

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, со жителите на општина Чашка, селото Лисиче и селата Горно Јаболчиште и Долно Јаболчиште на разговор со младите кои
Македонија

Спасовски во Жировница: Власта не ги исполнува условите за фер избори зашто знае дека ќе загуби и ќе следува одговорност

А1он
Генералниот секретар на СДСМ денеска помеѓу граѓаните од населените места во реканскиот крај. Во Жировница Спасовски во разговор со жителите кажа дека кризата во којашто
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Секој ден по две три глупости се случуваат од Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски на денешната прес конференција кажа дека не држат обвинувањата како опозицијата е виновна за ситуацијата во државата. -Целиот овој
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Чавков треба веднаш да замине!

А1он
Режимот во Македонија спроведе фалсификувани, криминални студентски избори. На најбрутален начин, со злоупотреба на полицијата беше спречено елементарното право на студетните на слободен избор. Разулавената
Македонија

Спасовски се потпиша во книгата на жалост во турската Амбасада

А1он
Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски денеска се потпиша во книгата на жалост во просториите на Амбасадата на Република Турција во Македонија. Спасовски изрази жалење,