ВМРО-ДПМНЕ: Кога криминалците се чувствуваат со Спасовски како едно, ограбуваат магацин за оружје

Од:

Кога криминалците се чувствуваат со Спасовски како едно, ограбуваат магацин за оружје без да има одговорност за некого.Спасовски не е способен да ја чува муницијата и бомбите на МВР, оружје му е украдено од полициски магацин, а тој два дена молчи. Или е целосно неспособен или грабежот е направен со негов амин велат од ВМРО-ДПМНЕ.

– 50 тина бомби, рачни гранати, муниција и друго оружје е украдено од магацинот на полицијата во Охрид, што е полициски објект, кој треба да биде најбезбедното место во Охрид. И 2 дена по грабежот Спасовски молчи. Ова само говори дека или не знае што да каже зошто е неспособен или ги крие извршителите. Дополнителен проблем е фактот и прашањето, на кого му требаат толку бомби, рачни гранати, муниција и оружје? Каде ќе биде употребено оружјето кое е украдено од охридската полиција, и за какви се кривични дела. Кражбата во полициската станица во Охрид е тежок шамар за МВР, Спасовски и Ковачевски. Кражбата на оружје од станица покажува колку се неспособни Спасовски и Ковачевски се вели во соопштението од опозициската партија.

Би можело да ве интересира

Каевски: СДСМ ги штити националните интереси, ВМРО-ДПМНЕ прави штета со Бугарија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лажеше и ги поткопуваше државните позиции со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ бара оставки и одговорност од Османи и од Маричиќ поради поткопувањето на државните интереси

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на струјата

Катерина Павлова-Николовска

Каевски: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Митева: Доколку навистина имало хибриден напад врз државата, владата мора да понесе одговорност

Катерина Павлова-Николовска