Спасовски: Полицијата го спречи инцидентот, протестите мора мирни да бидат

Од:

Полицијата го спречи инцидентот. Секој еден граѓанин мора да знае дека мирни треба да бидат протестите, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со вчерашниот инцидент на плоштадот „Скендербег“.

dobivaj vesti na viber

– Погледнете ги видеата кои беа објавени од медиумите и од нас. Еве само една слика ќе ви покажам, зар ова не е некој што интервенира на лице место? Не треба да дојде до ова секако, и за да не дојде до ова секој еден граѓанин треба да знае дека мирни протести мора да бидат. На никого не му е дозволено да вади огнено оружје, немојте да оправдувате вадење на огнено оружје, можеше да дојде до поголеми последици – рече Спасовски.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Постигнати се добри резултати во санкционирање на насилството врз жени

Горан Наумовски

Алијанса за Албанците бара Спасовски да поднесе оставка поради случајот Онишченко

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Оливер Спасовски за бугарскиот клуб: Лично го осудувам отворањето на вакви здруженија

Катерина Павлова-Николовска

Спасовски: Државата е подготвена за прифаќање украински бегалци

Горан Наумовски

Муареми ќе го гони обвинителката која се спогоди за „Империја“, а Спасовски е во рацете на обвинителката која го гони Зеќири

Кристијан Ландов

Спасовски: МВР презема мерки за заштита на пратениците во Собранието пред седницата за францускиот предлог

Орце Костов