denis tot

Македонија

Адвокатот на Анџело: Нема убиство на Денис Тот, предлагаме ослободителна пресуда

Кристијан Ландов
Доказите на Обвинителството се во прилог на одбраната, а произлегува друга фактичка состојба, која не дава можност да судот, обвинетиот Анџело Ѓоргиевски го осуди за
Македонија

Обвинителката убедена дека го докажала убиството на Тот: Огласете ги за виновни

Кристијан Ландов
Два ипол месеци траеше судскиот процес за убиството на Денис Тот, случај за кој денес се даваат и завршни зборови. Обвинителката Тања Трајчевска е убедена
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Анџело за сведочењето: Се работи за обична тепачка, недоразбирање

Кристијан Ландов
„Се работи само за обична тепачка“. Ова се зборовите на адвокатот Иле Танев, кој го брани првообвинетиот Анџело Ѓоргиевски. Според него, очевидецот, односно сведокот Мартин
Македонија

(ВИДЕО) Сведок раскажа што се случувало во таксито пред Тот да биде убиен: Од пцуење до замавнувања и удари

Кристијан Ландов
Мартин Ѓоргиевски, патник во таксито со кое се превезувал починатиот Денис Тот и обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефкова и Андреј Костовски, сведочеше како се случило
Македонија

(ВИДЕО) Психијатар во судницата: Анџело бил нападнат од Тот, тоа предизвикало страв и надразнетост

Кристијан Ландов
Психијатарот Зора Митиќ по барање на адвокатите на Анџело Ѓорѓиевски, зборуваше за психолошката состојба на обвинетиот, на судењето за убиството на ракометарот Денис Тот. Таа
Македонија

Снимките откриваат како Тот е претепан до смрт: Анџело ги броеше ударите, Андреј со насолзени очи во судница

Кристијан Ландов
Третата камера од диското „Привилиџ“ ги снимило сите удари кои обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефковска и Андреј Костовски му ги задале на ракометарот Денис Тот.
Македонија

Пред убиството на Тот, диџејот не забележал дека тој се расправал или тепал со обвинетите за време на забавата

Кристијан Ландов
Диџејот Здравко Теодоров кој вечерта кога се случило претепувањето на ракометарот Денис Тот, пуштал музика во диското, кажа дека внатре немало нарушување на јавниот ред
Македонија

(ВИДЕО) Обвинетите за убиството на Тот имале чувство за вина, а сега не се чувствувале виновни

Кристијан Ландов
Дваесет и еден ден по убиството на ракометарот Денис Тот, сега обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефковска и Андреј Костовски имале грижа на совест и чувство
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатите на Клементина: Ударите од неа не придонеле за смртта на ракометарот Тот

Кристијан Ландов
Ударите од Клементина Лефкова, третообвинета во случајот за убиството на Денис Тот, не придонеле за смртта на ракометарот. Ова го тврдат двајцата нејзини адвокати, Емил
Македонија

Тот можел да преживее, падот од ударот му пресудил

Кристијан Ландов
Доколку ракометарот Денис Тот, немал повреда на рбетниот мозок, ќе преживеел. Ова го покажува вештачењето на Александар Станков, директор и доктор во Судска медицина при