denis tot

Македонија

Убиството на Тот стигнува пред суд, се чека Судска медицина да каже дали бил свесен по ударите од осомничените

Кристијан Ландов
Предметот за убиството на ракометарот Денис Тот е во завршна фаза. Ова за „А1он“ го потврди првиот човек на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски.
Македонија

Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор

А1он
28-годишниот А.Ѓ., првоосомничен за убиството на Денис Тот ноќеска, околу 02 часот е спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на мерката притвор, одредена од
Македонија

Уапсен првоосомничениот за убиството на ракометарот Тот

А1он
Министерството за внатрешни работи утринава го извести Основното јавно обвинителство Скопје дека е лишен од слобода Анџело Ѓорѓиевски по кој се трагаше врз основа на
Регион

ВИДЕО: Колона луѓе до недоглед на погребот на Денис Тот

А1он
Во Ѓаково беше погребан хрватскиот ракометар Денис Тот, а на погребот присуствуваа колони луѓе до недоглед. Негови роднини, пријатели, колеги и познаници. Така на последното
Македонија

Распишана меѓународна потерница за убиецот на Тот

А1он
Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Анџело Ѓорѓиевски, кој е првоосомничен за убиството на ракометарот Денис Тот. Другите двајца осомничени веќе се приведени
Македонија

Никој не се јавил во полиција кога го претепале Тот пред „Привилиџ“, полицијата дознала кога е однесен во болница

Кристијан Ландов
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е дециден дека немало обид за сокривање на убиството на ракометарот Денис Тот. Информациите дека нема траги на насилство
Македонија

КАРИЛ: Ракометарот Денис Тот е примен без знаци за живот и без видливи повреди, oстро ги осудуваме сите шпекулации

А1он
Клиниката за ТОАРИЛУЦ – КАРИЛ преку писмено соопштение ги осуди сите шпекулации во јавноста поврзани со транспарентноста за трагичната смрт на младиот ракометар. „Пациентот беше
Македонија

Вонреден инспекциски надзор за третманот на младиот ракометар Денис Тот

А1он
Министерот за здравство согласно Законот за здравствена заштита и Законот за санитарна и здравствена инспекција иницираше Државниот санитарен и здравствен инспекторат да спроведе вонреден инспекциски
Македонија

МВР со детали: Се трага по третото лице осомничено за смртта на ракометарот Денис Тот

А1он
Во врска со случајот за починатиот Д.Т. (28) по обезбедените снимки и дополнителни мерки и активности од страна на СВР Скопје утврдени се следните факти,
Македонија

Тројца осомничени за убиство на ракометарот на РК „Бутел“

А1он
По добиеното известување од Министерството за внатрешни работи за случен кривично правен настан со смртни последици, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, со