denis tot

Македонија

Распишана меѓународна потерница за убиецот на Тот

А1он
Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Анџело Ѓорѓиевски, кој е првоосомничен за убиството на ракометарот Денис Тот. Другите двајца осомничени веќе се приведени
Македонија

Никој не се јавил во полиција кога го претепале Тот пред „Привилиџ“, полицијата дознала кога е однесен во болница

Кристијан Ландов
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е дециден дека немало обид за сокривање на убиството на ракометарот Денис Тот. Информациите дека нема траги на насилство
Македонија

КАРИЛ: Ракометарот Денис Тот е примен без знаци за живот и без видливи повреди, oстро ги осудуваме сите шпекулации

А1он
Клиниката за ТОАРИЛУЦ – КАРИЛ преку писмено соопштение ги осуди сите шпекулации во јавноста поврзани со транспарентноста за трагичната смрт на младиот ракометар. „Пациентот беше
Македонија

Вонреден инспекциски надзор за третманот на младиот ракометар Денис Тот

А1он
Министерот за здравство согласно Законот за здравствена заштита и Законот за санитарна и здравствена инспекција иницираше Државниот санитарен и здравствен инспекторат да спроведе вонреден инспекциски
Македонија

МВР со детали: Се трага по третото лице осомничено за смртта на ракометарот Денис Тот

А1он
Во врска со случајот за починатиот Д.Т. (28) по обезбедените снимки и дополнителни мерки и активности од страна на СВР Скопје утврдени се следните факти,
Македонија

Тројца осомничени за убиство на ракометарот на РК „Бутел“

А1он
По добиеното известување од Министерството за внатрешни работи за случен кривично правен настан со смртни последици, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, со
Македонија

Ракометарот Денис Тот пред да почине бил нападнат од две лица

А1он
Хрватскиот ракометар Денис Тот вчера изутрината бил нападнат од две лица, дечко и девојка, во близината на дискотеката „Привилиџ“, дознава „А1он“. Ракометарот Тот (27) попладнево
Македонија

Хрватскиот ракометар Тот во болница бил донесен без траги на насилство

А1он
Министерството за внатрешни работи се огласи за случајот со хрватскиот ракометен интернациналец од редовите на Бутел, Денис Тот. Според МВР, било прјавено дека на Клиничкиот
Македонија

Ракометарот на Бутел Денис Тот се бори за живот

А1он
Ракометарот на Бутел, Денис Тот (27), се бори за живот на скопските клиники, откако брутално бил претепан. Од неговиот клуб доцна синоќа потврдија дека ракометарот