Ракометарот Денис Тот пред да почине бил нападнат од две лица

Од:

Хрватскиот ракометар Денис Тот вчера изутрината бил нападнат од две лица, дечко и девојка, во близината на дискотеката „Привилиџ“, дознава „А1он“. Ракометарот Тот (27) попладнево почина на Клиниката за реанимација, анестезија и интензивно лекување (КАРИЛ).

dobivaj vesti na viber

Откако полицијата ги прегледала камерите на „Сејф Сити“, точно се утврдило што се случувало и отворен е предмет во полицијата.

На снимките наводно се гледа дека две лица, дечко и девојка, кои најверојатно биле во дискотеката „Привилиџ“ влегле во такси возило.

Ракометарот преку прозорецот им кажал нешто, и двајцата излегле од возилото, му удриле неколку шлаканици, Тот паднал на земја, а девојката го удрила неколку пати со нога по главата. Младиот ракометар, според нашите извори, не пружал отпор, а дечкото и девојката го напуштиле местото на настанот. Брза помош викнала девојка која што го видела телото на Тот на асфалтот.

Кога бил донесен во Ургентниот центар, ракометарот немал срцева акција. Докторите еднаш успеале да го реанимираат, но било залудно.
Неговото тело е дадено за обдукција, во Институтот за судска медицина за да се утврдат причините за смртта.

Обдукцијата ќе биде извршена утре, но резултатите ќе бидат предадени во Обвинителството и нема да бидат соопштени на јавноста.

Би можело да ве интересира

Убиството на Тот стигнува пред суд, се чека Судска медицина да каже дали бил свесен по ударите од осомничените

Кристијан Ландов

Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор

Ана Ололовска

Уапсен првоосомничениот за убиството на ракометарот Тот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Колона луѓе до недоглед на погребот на Денис Тот

А1он

Распишана меѓународна потерница за убиецот на Тот

А1он

Никој не се јавил во полиција кога го претепале Тот пред „Привилиџ“, полицијата дознала кога е однесен во болница

Кристијан Ландов