denis tot

Македонија

Обвинителката убедена дека го докажала убиството на Тот: Огласете ги за виновни

Кристијан Ландов
Два ипол месеци траеше судскиот процес за убиството на Денис Тот, случај за кој денес се даваат и завршни зборови. Обвинителката Тања Трајчевска е убедена
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Анџело за сведочењето: Се работи за обична тепачка, недоразбирање

Кристијан Ландов
„Се работи само за обична тепачка“. Ова се зборовите на адвокатот Иле Танев, кој го брани првообвинетиот Анџело Ѓоргиевски. Според него, очевидецот, односно сведокот Мартин
Македонија

(ВИДЕО) Сведок раскажа што се случувало во таксито пред Тот да биде убиен: Од пцуење до замавнувања и удари

Кристијан Ландов
Мартин Ѓоргиевски, патник во таксито со кое се превезувал починатиот Денис Тот и обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефкова и Андреј Костовски, сведочеше како се случило
Македонија

(ВИДЕО) Психијатар во судницата: Анџело бил нападнат од Тот, тоа предизвикало страв и надразнетост

Кристијан Ландов
Психијатарот Зора Митиќ по барање на адвокатите на Анџело Ѓорѓиевски, зборуваше за психолошката состојба на обвинетиот, на судењето за убиството на ракометарот Денис Тот. Таа
Македонија

Снимките откриваат како Тот е претепан до смрт: Анџело ги броеше ударите, Андреј со насолзени очи во судница

Кристијан Ландов
Третата камера од диското „Привилиџ“ ги снимило сите удари кои обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефковска и Андреј Костовски му ги задале на ракометарот Денис Тот.
Македонија

Пред убиството на Тот, диџејот не забележал дека тој се расправал или тепал со обвинетите за време на забавата

Кристијан Ландов
Диџејот Здравко Теодоров кој вечерта кога се случило претепувањето на ракометарот Денис Тот, пуштал музика во диското, кажа дека внатре немало нарушување на јавниот ред
Македонија

(ВИДЕО) Обвинетите за убиството на Тот имале чувство за вина, а сега не се чувствувале виновни

Кристијан Ландов
Дваесет и еден ден по убиството на ракометарот Денис Тот, сега обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефковска и Андреј Костовски имале грижа на совест и чувство
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатите на Клементина: Ударите од неа не придонеле за смртта на ракометарот Тот

Кристијан Ландов
Ударите од Клементина Лефкова, третообвинета во случајот за убиството на Денис Тот, не придонеле за смртта на ракометарот. Ова го тврдат двајцата нејзини адвокати, Емил
Македонија

Обвинетата за убиството на Тот: Не сакав да се случи тоа што се случи

Маја Илиевска-Пачемска
Второобвинетата за убиството на ракометарот Денис Тот, Клеменетина Лефковска на денешното судење рече дека не сакала да се случи убиство и изрази сочувство на семејството.
Македонија

Девојката која повикала Итна помош за Тот: Видов како Клементина шутира во нешто, не можев ни да претпоставам дека мава во човек

Маја Илиевска-Пачемска
Како сведок на одбраната денес на судењето за убиството на ракометарот Денис Тот сведочеше Рената Соколовска, девојката која повикала Итна помош. Таа рече дека го