Лефков: Спасовски ја прикрива вистината за убиството на ракометарот Тот

Од:

Имаме информации кои создаваат сериозен сомнеж дека МВР, Спасовски и Ковачевски прикриваат убиство.Три пати во тек на едно деноноќие властите менуваат изјави, и официјални известувања рече на прес конференција пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков.

dobivaj vesti na viber

– КАРИЛ дава официјална изјава, дека станува збор за природна смрт на ракометарот Тот, за по реакциите на јавноста и зголеменото медиумско влијание да каже дека станува збор за смрт причинета од тепање. Ист е односот и од МВР и од Јавно обвинителство. Се менуваа изјави и гледишта. Денеска јавниот обвинител Бубевски потврдува дека сепак станува збор за убиство, причинето со претепување. Нашите информации говорат дека за убиството има најмалку десетина сведоци. Според нашите сознанија во најблиското опкружување имало полиција која не регистрирала убиство, туку природна смрт на млад човек. Оттука одговорноста на МВР и Спасовски е уште поголема, бидејќи негови екипи биле директно присутни на терен. Наместо да спречи, или во најмала рака веднаш да го расчисти случајот, МВР на Спасовски пуштила да избега убиецот. Спасовски ја прикрива вистината за убиството, ако не излезе до крајот на денот и да ја каже вистината, јасно е дека крие вели Лефков.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски немаат 80 пратеници за Уставни измени и внесување на Бугарите во Уставот

Кочоска Димитриеска: СДСМ се здружена криминална банда со ДУИ, затоа немаат храброст да ги осудат за исвиркување на македонскиот јазик

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е премиер и професор, а нема факултет меѓу 2000 универзитети на Шангајската листа

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да одговори – Или уставни измени веднаш во Собрание, па да види јавноста дека нема 80 пратеници, или оставка и избори

Ана Ололовска

Мицкоски: СДСМ и Ковачевски работат под диктат на Бугарија

Ана Ололовска