oliver spasovski

Македонија

Интерпелацијата на Спасовски повторно на дневен ред на собраниска седница

А1он
Републичкото Собрание денеска на продолжение на 86-та седница треба да расправа за интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на барање на
Македонија

Интерпелацијата на министерот Спасовски на дневен ред на собраниска седница

А1он
Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да се ја продолжи 86. седница на која на дневен ред е интерпелацијата на министерот за внатрешни работи,
Македонија

Министерот Спасовски на Шестата министерска конференција од Будимпештанскиот процес

А1он
„Будимпештанскиот процес две и пол децении опстојува во формулирањето на меѓувладините дијалози, успевајќи да ги препознае и синтетизира различните миграциски политики на државите, надополнети со
Uncategorized

(ВИДЕО) Спасовски: Истражителот фотографирал објект на Сашо Мијалков

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека истражителот на Катица Јанева бил уапсен откако фотографирал објект на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. -Истражителот
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Полицијата ќе биде сервис на граѓаните

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовки кој најверојатно ќе биде новиот министер за внатрешни работи кажа дека граѓаните полицијата ја гледаат како партизирана институција која
Македонија

Спасовски во Чашка: Издржете, доаѓа домаќинска Влада во декември

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, со жителите на општина Чашка, селото Лисиче и селата Горно Јаболчиште и Долно Јаболчиште на разговор со младите кои