prifaten centar

Македонија

Пронајдени 142 мигранти во камион со бугарски регистарски ознаки

А1он
Вкупно 142 мигранти се пронајдени вчера во товарно возило „ман“ на автопатот Гевгелија – Скопје, соопшти МВР. Возилото, со бугарска регистарска ознака, кое се движело
Свет

Децата во прифатниот центар Рукбан не можат да преживеат, тврди руско-сирискиот штаб

А1он
Децата во прифатниот центар во Рукбан во Сирија, во кој екстремистичките групи со поддршка на САД под присила држат бегалци, поради катастрофалната состојба, немаат шанси