nba

Спорт

Лејкерси се извлекоа од бездната па се посрамотија во продолжението, Јанис го доби дуелот со Дончиќ

А1он
Драматичните натпревари во Милвоки и Филадлефија ја обележаа ноќта во НБА лигата. Милвоки Бакс славеа во дуелот со Далас Маверикс 110:105,ма Филаделфија во дополнителните пет
Спорт

Нестварна партија на Ивица Зубац – Хрватот влезе во историјата на НБА лигата

А1он
Ивица Зубац, центарот на ЛА Клиперс ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата. Хрватскиот репрезентативец, забележа нестварен дабл-дабл од 31 поен и 29 скока. Клиперси
Спорт

Монструозна партија на Дончиќ со трипл-дабл им пресуди на Бруклин Нетс

А1он
Кошаркарите на Далас, по едно продолжение, славеа победа во Бруклин 129:125. Блескаше Лука Дончиќ со трипл-дабл. НБА лигата на официјалната интернет страница партијата на Словенецот