„Ова е најлошиот меч во историјата на кошарката“

Од:

Мајкл Мелоун ја имаше честа да биде тренер на еден од тимовите на Ол-стар натпреварот, бидејќи неговите Денвер Нагетс се први во Западната конференција.

Мелоун е задоволен од привилегијата, тој не е баш воодушевен од самата игра.

„Чест е да се биде тука и да се биде дел од одличен викенд со одлични играчи, но ова е најлошиот кошаркарски натпревар во историјата“, беше искрен Мелоун.

На прашањето како да се поправи натпреварот на Ол-стар, тренерот на Нагетс одговара:

„Не знам дали може да се поправи… Им оддавам признание на Џоел Ембиид и Кајри Ирвинг, тие двајца навистина играа, се обидоа малку да играат одбрана.. Никој не беше повреден, се направи шоу за навивачите, но беше тешко да се издржи оваа игра, нема да ве лажам“.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

Познати се тројцата полуфиналисти на Истокот во плејофот во НБА лигата

А1он

Тренерот на Минесота опериран – незивесно дали го пропушта стартот на серијата против Денвер

Предраг Петровиќ

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите