Dalas

Свет

(ВИДЕО) Шестмина загинати во судар на два авиони во Далас

А1он
Бројот на загинати во сударот на два авиони на аеромитинг во американскиот град Далас се искачи на шест, соопштија официјални лица. Летечка тврдина Боинг Б-17
Спорт

Монструозна партија на Дончиќ со трипл-дабл им пресуди на Бруклин Нетс

А1он
Кошаркарите на Далас, по едно продолжение, славеа победа во Бруклин 129:125. Блескаше Лука Дончиќ со трипл-дабл. НБА лигата на официјалната интернет страница партијата на Словенецот
Спорт

Дончиќ ќе потпише договор со Далас вреден 207 милиони долари

А1он
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ договори нова соработка со Далас маверикс. Според „ESPN“ 22-годишниот играч ќе потпише петгодишен договор вреден 207 милиони долари. Оваа сума е
Свет

Торнадо го погоди Далас, над 100.000 домаќинства и компании без струја

А1он
Торнадо синоќа го погоди Северен Далас и остави повеќе од 100.000 домаќинства и компании без електрична енергија. Неповолните временски услови доведоа и до откажување на