Dalas

Спорт

Дончиќ ќе потпише договор со Далас вреден 207 милиони долари

А1он
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ договори нова соработка со Далас маверикс. Според „ESPN“ 22-годишниот играч ќе потпише петгодишен договор вреден 207 милиони долари. Оваа сума е
Свет

Торнадо го погоди Далас, над 100.000 домаќинства и компании без струја

А1он
Торнадо синоќа го погоди Северен Далас и остави повеќе од 100.000 домаќинства и компании без електрична енергија. Неповолните временски услови доведоа и до откажување на
Свет

(ВИДЕО) Буш “подзаигра“ на меморијалната служба во Далас

А1он
По подолго време отсуство од јавноста, поранешниот американски претседател џорџ Буш повторно шокираше со својот “танц“ за време на меморијалната служба во Далас за убиените