jokic

Спорт

Нова „ѕверска“ партија на Јокиќ за 80. трипл-дабл во НБА лигата

А1он
Никола Јокиќ уште еднаш покажа зошто стана МВП на НБА-лигата, доминирајќи во втората последователна победа на Денвер нагетс над Јута џез, овојпат со 115:110. Јокиќ
Спорт

ВИДЕО: Никола Јокиќ е МВП на НБА лигата – првиот балкански кошаркар со ова блескаво одличје

А1он
Српскиот центар на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, е избран за најкорисен играч (МВП) во НБА лигата во регуларниот дел од сезоната, соопшти лигата. Веста најпрвин