Јокиќ: Исто како и во коњски трки, не е важно како ќе почнеш, туку како ќе завршиш

Од:

Научив од трките со коњи дека не е важно како почнуваш, туку како завршуваш. Денеска не завршивме добро, па се надеваме дека ќе завршиме подобра работа на следниот меч, изјави Никола Јокиќ по поразот на Денвер од ЛА Лејкерс (119:108) во четвртиот натпревар од првото коло во плејофот на Западната конференција во НБА лигата.

Јокиќ забележа трипл-дабл од 33 поени и по 14 скока и асистенции.

„Тие одиграа добро во нападот, а од друга страна не ги погодивме ударите, што влијаеше на одбраната. Водиме со 3:1 и имаме шанса да се пласираме на следниот меч, дома“, истакна Јокиќ.

Би можело да ве интересира

Официјално: Никола Јокиќ игра на ОИ

Трипл-дабл на Јокиќ во победата на Денвер против Милвоки

Јокиќ незапирлив за Денвер, Дончиќ и Ирвинг не беа доволни за победа

Јокиќ го реши дуелот на најдобрите тимови во лигата

Божикен трипл-дабл на Јокиќ, Тејтум и Браун го декласираа Милвоки

Нова „ѕверска“ партија на Јокиќ за 80. трипл-дабл во НБА лигата

Горан Наумовски