Трипл-дабл на Јокиќ во победата на Денвер против Милвоки

Од:

Кошаркарите на Денвер го победија тимот на Милвоки во првенствениот натпревар од НБА лигата со резултат 113:107, а Никола Јокиќ оствари нов трипл-дабл.

Српскиот кошаркар постигна 25 поени, со 16 скока и 12 асистенции.

Ова е петта победа во низа за Нагетс и сега имаат скор 33-15, а следен противник им е првиот тим на Западот, Оклахома на гости.

Би можело да ве интересира

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите

ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

Горан Наумовски

Адетокунбо: Ги разбирам нашите навивачи кои не исвиркаа

Лејкерси го „прегазија“ ривалот, тргнаа по титулата

Предраг Петровиќ