nba

Магазин

Сестрата на НБА ѕвездата осудена на доживотен затвор-брутално уби и ограби старица

А1он
Кимеша Вилијамс, сестрата на еден од најдобрите кошаркари во НБА, Кавај Леонард (31), е осудена на доживотен затвор за убиство на постара жена во тоалетот
Спорт

(ВИДЕО) Вестбрук пцуеше и сакаше да се тепа со навивач: Внимавај што зборуваш

А1он
Во првиот меч од плејоф серијата со Феникс, Лос Анџелес Клиперс направи изненадување и славеше на гостински терен (115:110). Икс фактор беше Расел Вестбрук, кој
Магазин

Од 115 милиони долари не му остана ниту еден милион, сите ги потроши неговата сопруга

А1он
Поранешниот шампион во НБА, Тревор Ариза влезе во големи проблеми. Крилниот кошаркар кој се пензионираше на крајот од претходната сезона во дресот на Лејкерси веќе
Спорт

Лејкерси се извлекоа од бездната па се посрамотија во продолжението, Јанис го доби дуелот со Дончиќ

А1он
Драматичните натпревари во Милвоки и Филадлефија ја обележаа ноќта во НБА лигата. Милвоки Бакс славеа во дуелот со Далас Маверикс 110:105,ма Филаделфија во дополнителните пет