ВИДЕО: НБА асот дивееше поради промашување и повреди две жени со столче, му се заканува затвор

Од:

Ѕвездата на Минесота Тимбервулвс, Ентони Едвардс е обвинет за напад и се соочува со затворска казна до една и пол година, откако предизвика инцидент во кој беа повредени две жени по елиминацијата на тимот од плеј-офот. Минесота ја заврши сезоната во првото коло од плеј-офот на Западната конференција на НБА, во кое Денвер Нагетс го победија Денвер Нагетс со 4:1. Едвардс имаше важен шут на крајот од петтиот натпревар, но промаши тројка и мечот заврши 112:109.

По неуспешниот обид да го вовлече својот тим во продолженија, Едвардс истрча кон соблекувалната. Одејќи кон неа, тој зеде стол што беше до паркетот и замавна со него. Тој удри жена од обезбедувањето во грбот, а потоа и друга жена која била во салата на службена должност. Двете се полесно повредени и поднеле пријава против него.

Би можело да ве интересира

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите

ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

Горан Наумовски

Трипл-дабл на Јокиќ во победата на Денвер против Милвоки

Адетокунбо: Ги разбирам нашите навивачи кои не исвиркаа