ВИДЕО: Ужасен доскок на Пол Џорџ – изнесен од теренот повреден

Од:

Кошаркарот на Лос Анџелес Клиперс, Пол Џорџ се повреди на натпреварот против Оклахома Сити Тандер.

Тој при борбата со Лугенца Дорта незгодно падна и во таа прилика го исчаши коленото.

Поради тоа мораше да го напушти теренот и прашање е колку време ќе мора да биде надвор од теренот.

Џорџ до тој момент имаше 18 поени, седум скока и пет асистенции.

Неговиот потенцијално отсуство може да ги чини Клиперси и нивните амбиции да ја освојат првата титула во историјата на франшизата.

Би можело да ве интересира

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

Познати се тројцата полуфиналисти на Истокот во плејофот во НБА лигата

А1он

Тренерот на Минесота опериран – незивесно дали го пропушта стартот на серијата против Денвер

Предраг Петровиќ

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите