(ВИДЕО) Вестбрук пцуеше и сакаше да се тепа со навивач: Внимавај што зборуваш

Од:

Во првиот меч од плејоф серијата со Феникс, Лос Анџелес Клиперс направи изненадување и славеше на гостински терен (115:110). Икс фактор беше Расел Вестбрук, кој пред тоа за малку ќе се скараше со навивач. Според видеото кое се појави на социјалните мрежи, експлозивниот плејмејкер влезе во вербална пресметка со навивач на спротивниот табор.

Сето тоа се случи на полувремето кога Вестбрук тргна кон него, меѓу нив застана претставник од обезбедувањето на Клиперс и се обиде да го оддалечи Вестбрук што подалеку, додека едно момче седеше седнато во фотелја.

„Внимавај што зборуваш..“, изговори Вестбрук и продлжи да пцуе.

Би можело да ве интересира

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите

ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

Горан Наумовски

Трипл-дабл на Јокиќ во победата на Денвер против Милвоки

Адетокунбо: Ги разбирам нашите навивачи кои не исвиркаа