kosarka nba

Спорт

Јокиќ со петти трипл-дабл сезонава, конечно победа за Вориорс

А1он
Во кошаркарската НБА лига се одиграа десет натпревари со релативно очекувани резултати, а можеби најголемото изненадување го приреди ослабениот Далас со триумфот во Филаделфија. Џамал