Веста за смртта на Паласио била лажна, тој е здрав и жив

Од:

Тажната вест која го обиколи светот на кошарката, дека Милтон Паласио загинал откако го прегазила кола во Торонто, се покажа дека е лажна.

Иако имаше информација од канадскиот конзулат дека жртвата на сообраќајната несреќа е идентификувана како Милт Паласио, кој е поранешен НБА кошаркар, сепак стигна демант од координаторката за односи со јавност на Бруклин нетс, Меган Волш.

Таа рече дека се слушнала со Паласио кој е помошник тренер во тимот на Лонг Ајленд нетс од развојната Г-лига, и сè е во ред со него.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Германците до историска светска титула, Србија падна во финалето

Катерина Ѓуровски

Србија ја збриша Канада за финале на Светското кошаркарско првенство

Катерина Ѓуровски

Лекарот на српската репрезентацијата објасни зошто му е изваден бубрег на Симаниќ

Горан Наумовски

Дејвис ќе паузира најмалку еден месец

Теодосиќ избегна сериозна повреда, ќе пропушти 20 дена

А1он

Кокошков веќе не е селектор на Србија

А1он