Теодосиќ избегна сериозна повреда, ќе пропушти 20 дена

Од:

Плејмејкерот на Виртус, Милош Теодосиќ вчера се здоби со повреда на левото колено. Српскиот кошаркар не го доигра натпреварот од Серија А против Реџо Емилија, по што го напушти теренот со помош на соиграчите.

Првичните сомневања беа дека тој е тешко повреден. Прегледот не откри сериозни оштетувања на коленото. Се очекува Србинот да се врати на теренот за 20 дена.

На 12 натпревари во италијанското првенство, Теодосиќ има просек од 10,8 поени, 2,0 скока и 7,2 асистенции по натпревар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Германците до историска светска титула, Србија падна во финалето

Катерина Ѓуровски

Србија ја збриша Канада за финале на Светското кошаркарско првенство

Катерина Ѓуровски

Лекарот на српската репрезентацијата објасни зошто му е изваден бубрег на Симаниќ

Горан Наумовски

Теодосиќ ќе го облече дресот на Црвена звезда

Предраг Петровиќ

Кокошков веќе не е селектор на Србија

А1он

ВИДЕО: Милош Теодосиќ исклучен во италијанското првенство откако се разгневи и му се „пушти“ на судијата

Жарко Настоски