ВИДЕО: Милош Теодосиќ исклучен во италијанското првенство откако се разгневи и му се „пушти“ на судијата

Од:

Српскиот кошаркарски интернационалец во редовите на Виртус Болоња беше исклучен во завршницата на мечот против Реџо Емилија во италијанското кошаркарско првенство, откако бурно реагираше на одлуката на судијата да му додели техничка грешка за еден претходен приговор.

Теодосиќ му се внесе во лице на арбитарот, со намера да му ја објасни својата страна на работите, но доби само уште една техничка грешка и исклучување.

Српскиот кошаркар, некогашен МВП на Евролигата и играч во НБА, е казнет со 3.000 евра за агресивниот испад. Неговиот тим го загуби мечот со 77:67.

Би можело да ве интересира

Српските кошаркари против Литванија во финалето на Европското првенство во Ерусалим

Лекарот на српската репрезентацијата објасни зошто му е изваден бубрег на Симаниќ

Горан Наумовски

Летонските кошаркари направија изненадување и ја победија Шпанија на Мундобаскетот

Франција е елиминирана од Светското првенство во кошарка

Евролига: Макаби има нов центар

Предраг Петровиќ

Теодосиќ ќе го облече дресот на Црвена звезда

Предраг Петровиќ