milos teodosic

Спорт

Теодосиќ ќе го облече дресот на Црвена звезда

А1он
Црвена звезда решително ја започна новата сезона, веќе потпишаа договор со Дејан Давидовац, а како што пренесуваат српските медиуми, нов кошаркар на клубот од Мали
Спорт

Теодосиќ избегна сериозна повреда, ќе пропушти 20 дена

А1он
Плејмејкерот на Виртус, Милош Теодосиќ вчера се здоби со повреда на левото колено. Српскиот кошаркар не го доигра натпреварот од Серија А против Реџо Емилија,
Спорт

ВИДЕО: Милош Теодосиќ исклучен во италијанското првенство откако се разгневи и му се „пушти“ на судијата

А1он
Српскиот кошаркарски интернационалец во редовите на Виртус Болоња беше исклучен во завршницата на мечот против Реџо Емилија во италијанското кошаркарско првенство, откако бурно реагираше на