Поранешниот комесар на НБА е во критична состојба

Од:

Екс комесарот на НБА лигата, легендарниот Дејвид Штерн, уште е во критична здравствена состојба по операцијата која му беше направена, откако во еден ресторан доби излив во мозокот.

dobivaj vesti na viber

Штерн беше прв човек на најсилната кошаркарска лига на светот во периодот од 1984 до 2014 година, пред да биде заменет со Адам Силвер, кој веќе пет години е на чело. Во тие 30 години, НБА доживеа голема експанзија, ја зголеми популарноста, воведени се ограничувања на платите, и уште многу позитивни работи.

Во соопштението на НБА, наведуваат дека состојбата се следи постојано и оти 77-годишниот Штерн е опкружен со неговите најблиски, сопругата Дајен и синовите Ерик и Ендрју.

Би можело да ве интересира

Ол-стар натпреварот во Индијанаполис 2021 година може да не се одржи

А1он

Дејвис со 46 поени ги предводеше Лејкерс до триумф над Њу Орлеанс

Ленард: Навивачите што ме исвиркуваа всушност ме сакаат

Јокиќ со петти трипл-дабл сезонава, конечно победа за Вориорс

„Елените“ ги прегазија Каваи и Клиперс

ВИДЕО: Лејкерси продолжуваат да редат успеси по драматичната победа над Мемфис