Дејвис со 46 поени ги предводеше Лејкерс до триумф над Њу Орлеанс

Од:

Ентони Дејвис со дабл-дабл ефект – 46 поени и 13 скока беше најзаслужниот за победата на Лос Анџелес лејкерс над Њу Орлеанс со 123:113 на дуелот одигран рано утрово во „Стејплс центар“.

dobivaj vesti na viber

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќеска:

Бостон – Атланта 109:106
Орландо – Мајами 105:85
Вашингтон – Портланд 103:122
Хјустон – Филаделфија 118:108
Феникс – Њујорк 120:112.

Лејкерс со биланс 28 победи и седум порази се најуспешна екипа во досегашниот дел од сезоната во Западната конференција, на Истокот лидер е Милвоки со скор 31-5.

Би можело да ве интересира

Ол-стар натпреварот во Индијанаполис 2021 година може да не се одржи

А1он

Ленард: Навивачите што ме исвиркуваа всушност ме сакаат

Јокиќ со петти трипл-дабл сезонава, конечно победа за Вориорс

Поранешниот комесар на НБА е во критична состојба

„Елените“ ги прегазија Каваи и Клиперс

ВИДЕО: Лејкерси продолжуваат да редат успеси по драматичната победа над Мемфис