kosarka nba

Спорт

Голден стејт демантира дека Кари нема да игра до крајот на сезоната

А1он
Од НБА клубот Голден Стејт вориорс, ги негираа информациите дека за нивната суперѕвезда Стеф Кари, оваа сезона е завршена. Кари имаше операција на скршената коска
Спорт

Вестбрук го надмина Меџик по бројот на „трипл-дабл“ учиноци во историјата на НБА

А1он
Расел Вестбрук напиша историја во својот едвај втор натпревар со Хјустон Рокетс за време на дебитантската победа на „ракетите“ во сезоната на домашен терен против
Спорт

Кина не вршеше пренос од првите натпревари од новата НБА сезона

А1он
Кинеската телевизија не ги пренесуваше воведните натпревари од новата НБА, пренесува „Гардијан“. Претходно, првите игри од новата сезона редовно се емитуваа во оваа земја. Според
Спорт

ВИДЕО: Секој навивач на натпреварот Торонто – Њу Орлеанс доби копија од шампионскиот прстен

А1он
Секој навивач кој присуствуваше на воведниот натпревар од новата НБА сезона помеѓу Торонто и Њу Орлеанс, доби копија од шампионскиот прстен. Every Raptors fan in
Спорт

Браун за 115 милиони долари следните четири години ќе игра за Бостон

А1он
Кошаркарот на Бостон селтикс, Џејлен Браун, потпиша нов договор со клубот, објави инсајдерот на ЕСПН, Адријан Војнаровски. Според него, договорот е дизајниран на четири години,
Спорт

Два кинески медиума ги суспендираа преносите на НБА натпреварите заради изјави за Хонгконг

А1он
Два големи кинески електронски медиума соопштија денеска дека ги суспендираа веќе важечките договори за пренос на предсезонските натпревари на НБА лигата, откако генералниот директор на