nasilstvo vrz zeni

Македонија

Уапсени двајцата насилници од Штип кои претепаа девојка

Мери Јордановска
Уапсени се двајцата насилници чие видео беше споделено утринава на социјалните мрежи, а на кое се гледа како тие брутално претепуваат девојка, во влез од
Видео Македонија

Девојка брутално претепана од двајца мажи

Мери Јордановска
На социјалните мрежи утринава беше споделено видео на кое се гледа како двајца мажи во влез од зграда, најверојатно во Штип, брутално тепаат девојка со
Македонија

Царовска: Продолжуваме да се бориме за свет без насилство и дискриминација за жените

А1он
Потпретседателката на СДСМ и министерка за труд и социјална политика Мила Царовска вечерва во Гази Баба учествуваше на трибина посветена на борбата против семејното и
Македонија

Царовска: Го унапредуваме начинот на постапување при сите форми на насилство врз жените и девојките

А1он
Привремените мерки за заштита од семејно насилство и добрите пракси и предизвици беа тема на денешната дебата по повод 16 дена активизам на која присуствуваше
Македонија

(ВИДЕО) Започна кампањата „16 дена активизам против насилство врз жени и девојки“

А1он
Владата на Република Македонија им се приклучи на стотиците значајни знаменитости и институции ширум целиот свет коишто вчера блеснаа во портокалово во знак на поддршка