mickoski

Македонија

Мицкоски: Потребни се разум и разбирање, треба да се стави крај на омразата

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија, Г.Г. Стефан по повод Бадник и Божик. „Дозволете ми,
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на Уставот со цел промена на уставното име

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за МРТ кажа дека тој лично и неговата партија нема да се согласат со промена на Уставот со
Видео Македонија

ВИДЕО: Мицкоски по средбата со Заев не откри за што конкретно разговарале

А1он
Средбата во Владата на новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, траеше еден и пол час. Мицкоски изјави
Видео Македонија

ВИДЕО: Мицкоски пристигна во Владата на средба со Зоран Заев

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пристигна во Владата каде што ќе одржи средба со премиерот Зоран Заев. Средбата следува два дена по изборот на Мицкоски
Македонија

Европската народна партија му го честиташе изборот на Мицкоски за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Европската народна партија преку Твитер го честиташе изборот на Христијан Мицкоски за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Тие порачаа дека на Македонија ѝ е потребна силна
Македонија

ВИДЕО: Мицкоски го започна претседателскиот мандат со молитва пред Мала Богородица во Струмица

А1он
Христијан Мицкоски својот мандат како претседател на ВМРО-ДПМНЕ го започна со молитва во Храмот „Св.Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“ во Струмица. – Луѓето во текот на нивниот
Македонија

Христијан Мицкоски нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Христијан Мицкоски е новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, откако на денешниот Конгрес на партијата во Валандово освои 376 од гласовите на делегатите. Од вкупно 438 делегати
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Не сум вршел притисок врз делегатите

А1он
Единствениот кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли обвинувањата дека вршел притисок врз делегатите. Тврди дека водел позитивна кампања и дека неговите поддржувачи ја презентирале
Македонија

Мицкоски објави дека се кандидира за лидер на ВМРО-ДПМНЕ: Имам план за нова надеж за Македонија

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја објави својата кандидатура за претседател на партијата во пресрет на Конгресот кој што ќе се одржи утре и