mej

Свет

Меркел: Ја почитувам одлуката на Меј

А1он
Германската канцеларка Ангела Меркел „со почит” ја прифати одлуката на британската премиерка Тереза Меј да поднесе оставка, а претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, рече
Свет

Меј го извести Макрон за разговорите со лабуристите

А1он
Британската премиерка Тереза Меј го извести францускиот претседател Емануел Макрон за дискусијата со опозициската Лабуристичка партија со цел да се најде излез од „ќор-сокакот“ за
Свет

Меркел и Меј согласни околу важноста од уреден Брегзит

А1он
Британската премиерка Тереза Меј и германската канцеларка Ангела Меркел се согласија денеска во Берлин дека е неопходно да се обезбеди чисто, уредено излегување на Велика
Свет

Меј и Корбин согласни дека мора да бидат флексибилни поради граѓаните

А1он
Британската премиерка Тереза Меј денеска имаше конструктивни разговори со лидерот на опозициската Лабуристичка партија Џереми Корбин, со цел да се најде излез од ќорсокакот во
Свет

Група британски пратеници се обидува да ја принуди Меј да го одложи Брегзит

А1он
Група британски пратеници денеска соопшти дека ќе се обидат да усвојат закон кој би ја принудил премиерката Тереза Меј да побара одложување на британското заминување
Свет

ВИДЕО: Посетата на Меј на Брисел Би-Би-Си ја проследи со бомбардери од Втората светска војна

А1он
За време на емитувањето на вестите на Би-Би-Си во 18 часот се случи грешка, која некои ја сметаат и за намерна, бидејќи информацијата за плановите