marihuana

Македонија

Истрага против велешанец кај кого беше пронајдена марихуана

А1он
Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице на возраст од 36 години, бидејќи постои основано сомнение дека сторил
Македонија

Претрес во Свети Николе, пронајдена марихуана, приведен дилер

А1он
На 11.10.2022 во 10.40 часот во Свети Николе, полициски службеници од надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе го лишиле од слобода Т.А.(34) од Свети
Македонија

Приведен дилер во Скопје, при претрес во неговиот дом пронајдена марихуана

А1он
На 28.9.2022 околу 19 часот на подрачјето на Ѓорче Петров-Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го уапсиле З.Ј.(42) од Скопје.
Македонија

ВИДЕО: Пронајдени 319 стебла канабис во пехчевско

А1он
Вчера (1.9.2022) во 11.30 часот во атар на с. Негрево, пехчевско, при обиколка на теренот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Пехчево при
Македонија

Претрес во гевгелиско, пронајдени стебла канабис и оружје, приведено едно лице

А1он
Денеска (31.08.2022) околу 12 часот во с.Кованец, гевгелиско, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ го уапсиле Џ.И.(42) од село Кованец. При претрес
Македонија

Истрага за илегално одгледување канабис во демирхисарско

А1он
Основното јавно обвинителство Битола извести дека донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет
Македонија

Уапсено лице од Арачиново за инволвираност во транспорт на 100 кг марихуана

А1он
На 25.08.2022 од страна на полициски службеници од Биро за Јавна Безбедност -Одделот за Криминалистичка Полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни
Македонија

Запленети 200 килограми марихуана вредна близу половина милион евра

А1он
Полицијата денеска заплени над 200 килограми марихуана во голема полициска акција во Кочани. Полициска акција сè уште е во тек, а детали од МВР најавуваат
Македонија

Зетот на градоначалникот на Подградец одгледувал марихуана во Oхрид

А1он
Зетот на градоначалникот на албанскиот град Подградец одгледувал марихуана во селото Оровник-Охрид, јави Ора њуз телевизија. Медиумот додава дека македонската полиција открила 3.000 садници марихуана,
Македонија

Три лица под истрага за одгледување на марихуана во Карбинци ​

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава поднесена од Министерството за внатрешни работи, денеска