liderska sredba

Македонија

(ВИДЕО) Ахмети: Приоритет се уставните измени

Орце Костов
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети е задоволен од конструктивноста на лидерите по средбата во Собранието. – Разлики имаше но беше конструктивна. Се надевам дека ќе
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски по четиричасовната лидерска средба: Отворена дискусија без заеднички заклучоци

Орце Костов
После четири часа заврши лидерската средба за која премиерот Димитар Ковачевски истакна дека била отворена дискусија но без конкретни заеднички заклучоци. – Пред нас стојат
Македонија

ВИДЕО: Во тек е лидерската средба меѓу претседателите на политичките партии

А1он
Денеска напладне во Собранието започна лидерска средба на претседателите на парламентарните партии, на покана од претседателот на Владата Димитар Ковачевски. На лидерската средба која што
Македонија

Мицкоски ќе оди на лидерска: Промена на Уставот нема да има без јасни гаранции

А1он
„Овие денови е актуелно прашањето за лидерската средба. Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе отиде и што ќе прави? Прво да кажам дека намерите на власта за лидерската
Македонија

Мицкоски: Лидерска средба за проблемите на граѓаните, а не за уставни измени

А1он
Покана се уште немаме добиено и не го знаеме форматот на лидерската средба, не ја знаеме содржината и темите на кои што би се разговорало,
Македонија

Ковачевски свикува лидерска средба

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски, ќе испрати покана до парламентарните политички партии за лидерска средба, која ќе се случи на 7.11.2022 година (понеделник), во 12:00 часот во
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Не смее да се дерогира улогата на Собранието, лидерска средба врз база на уцени нема да има

А1он
Во одговор на новинарско прашање, претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, денеска повтори дека лидерска средба за предвремени избори, со уцени нема да има,
Македонија

Заев: Се договоривме за конечно сите да повикаме на учество на пописот

А1он
Постигнавме договор заради имунизација на населението и можноста да се прими и втора вакцина од попишувачите да го одложиме пописот на населението дома, почнувајќи од
Македонија

Средбата со Заев беше успешна, целта ни е да спасиме што повеќе животи, вели Мицкоски

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како позитивна и успешна ја оцени денешната средба со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, на која беше постигнат
Македонија

Заев се откажа од лидерска по објавата на Мицкоски: Не гледам повеќе причина за тоа

А1он
Премиерот Зоран Заев не гледа причина да свика лидерска средба по денешната објава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук. Одговарајќи на новинарско прашање по денешната