krizen stab

Македонија

Формиран регионален кризен штаб за пожарите со седиште во Кавадарци

А1он
Формиран е регионален кризен штаб за пожарите во државата со седиште во Кавадарци. Со кризниот штаб ќе координира кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев. Ова е одлуката
Македонија

Израел го напуштија 20 наши граѓани, бројката на оние кои сакаат да заминат надмина сто

Орце Костов
„Безбедносната состојба во Израел, сѐ уште останува сложена. Состојбата во и околу Тел Авив, како и поголемите градови во Израел и делот на Западниот брег
Македонија

Пендаровски и Главниот кризен штаб ја разгледуваа состојбата со Ковид-19

А1он
Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на редовната седница на Главниот координативен кризен штаб на која беа разгледани најновите состојби во државата предизвикани од пандемијата и беа
Македонија

Кризниот штаб во Битола бара построга контрола на групирањето на граѓаните

А1он
Дел од општинскиот кризен штаб, денес преку електронски пат, одржа седница со цел да се увиди моменталната состојба со КОВИД-19 на територијата на Општина Битола.
Регион

Хрватска и БиХ подигаат ниво на подготвеност поради епидемијата на новиот коронавирус

А1он
Кризниот штаб на хрватското Министерство за здравство денеска подигна ниво на подготвеност поради епидемијата на коронавирус и предложи формирање Национален кризен штаб за координација на
Македонија

„Кризен штаб против референдумот“: Се бориме Македонците да не бидат избришани од светската мапа на нации

А1он
Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа средби со граѓаните во општините Брвеница, Тетово и Јегуновце. На средбите говореа координаторот