kradec

Регион

ВИДЕО: Крадец ја однел чантата на жртвата во белградската експлозија, морале да ја идентификуваат блиските

А1он
Српските медиуми објавија снимка од безбедносна камера на која се гледа страотната експлозија на плински уред во центарот на Белград, а од неа сега издвојуваат
Македонија

Уапсен сериски крадец на точаци во Скопје, ги криел во Визбегово

А1он
29-годишен крадец на велосипеди денеска бил уапсен, а во неговиот дом во Визбегово биле пронајдени седум точаци украдени низ главниот град, соопшти полицијата. „Полициски службеници
Македонија

Фатен крадец баран за четири кражби во тетовско, требало да лежи и за претходни дела

А1он
Полициски службеници на СВР Тетово-Полициско одделение Теарце денеска околу 13:15 часот, во гаража помеѓу тетовските села Нераште и Беловиште, го лишиле од слобода Ш.Ш.(45) од
Македонија

Млад крадец од Скопје „оперирал“ во Битола и Охрид – обивал коли и продавници, крадел велосипеди

А1он
Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при Oдделението за криминалистичка полиција во СВР Битола, во координација и содејство со полициски службеници од Отсекот за
Македонија

Крадец од Свети Николе за само половина час ограбил жена, провалил во амфитеатарот на Земјоделски факултет и бил фатен

А1он
Скопската полиција уапси крадец од Свети Николе кој оперирал во Скопје, а во рок од само триесетина минути успеал да ограби жена на улицата што
Македонија

Скопјанец наишол на отклучено БМВ, си го запалил и си заминал, Обвинителството бара притвор

А1он
33-годишен скопјанец е осомничен дека пред два дена, украл автомобил БМВ на кој случајно наишол, откако забележал дека колата е отклучена, а клучот е во
Македонија

Истрага за разбојничка кражба во Гостивар

А1он
Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка за 62-годишен жител на село Форино, гостиварско поради постоење на основано сомнение дека сторил