apteka

Свет

Руските туристи во Турција масовно купуваат лекови поради пониски цени, најбарани се антидепресивите

А1он
Руските туристи во соседна Турција прво ги напаѓаат аптеките и дури потоа уживаат во одморот, покажа истрагата на турските медиуми. Причината се значително пониските цени
Македонија

Лекови без хартиен рецепт ќе има и во наредните шест месеци

А1он
Владата на денешната седница ја дополнила Уредбата со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување за време на вонредна состојба. Со новото дополнување,
Македонија

Нема средства за дезинфекција во скопските аптеки и маркети

Мери Јордановска
-Добар ден, имате ли антибактериски…? -Немаме ништо антибактериско! Вака гласеше одговорот во десетина аптеки и поголеми маркети во Скопје кои ги посети екипата на „А1он“