Приведени двајца крадци во Куманово, фатени на дело

Од:

Приведени се двајца крадци во Куманово, кои биле фатени на дело, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (14.04.2022) во 02.00 часот на булевар „Трета македонска ударна бригада“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Е.П.(40) и Т.Т.(40) од Куманово. Тие биле затекнати при обид да одземат предмети од објект во изградба.
Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Ана Ололовска

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје

Ана Ололовска

Приведенo лице во Прилеп за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

Ана Ололовска