Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Од:

МВР информира дека вчера (23.12.2021), полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар и Единица за интервентна полиција го привеле А.А.(37) од Скопје, поради тоа што истиот ден на ул.,,Лазар Личеновски” одзел повеќе предмети од незаклучено возило „форд галакси“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.М.(28) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор со полициски службеници го признал делото. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Ана Ололовска

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје

Ана Ололовска

Приведенo лице во Прилеп за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

Ана Ололовска