kongres

Македонија

(ВИДЕО) Филибек: Берлускони е аматер во споредба со Никола Груевски

А1он
Силвио Берлускони е аматер во споредба со Никола Груевски, рече на 20 Конгрес на СДСМ заменик претседателот на партијата на европските социјалисти, Џакомо Филибек. –
Македонија

(ВИДЕО) Ховит: Изборите ќе покажат дали Македонија сака демократија и владеење на правото

А1он
Изборите кои следат ќе упатат силна порака до Европската унија и НАТО за тоа дали во Македонија има демократски вредности, рече на 20 Конгрес на