kokain

Свет

Американските власти конфискуваа голема количина кокаин во Суринам

А1он
Американските власти конфискуваа од брод покрај североисточните брегови на Јужна Америка најголема количина кокаин во Атлантскиот регион од 1999 година, соопшти крајбрежната стража на САД.
Магазин

Редовното користење на кокаин го зголемува ризикот за заболување од деменција

А1он
Според последните истражувања откриени се врски помеѓу редовното користење на кокаин и можноста за развивање на деменција. Редовното користење на кокаин овозможува големи количини на
Свет

Италијанската полиција уапси десетици членови на наркомрежа

А1он
Италијанската полиција уапсила 68 осомничени членови на меѓународна наркомрежа, која се подготвувала да внесе осум тони кокаин од Колумбија во Италија. Вредноста на кокаинот изнесувала
Македонија

Кај 73 годишен гостиварец пронајдени 580 грама кокаин

А1он
Министерството за внатрешни работи спречи меѓународен транспорт на наркотична дрога кокаин во вкупна тежина од 580 грама, при што од слобода е лишен 73 годишен