Средношколка фатена со кокаин, средношколец со марихуана

Од:

Полицијата ноќеска во скопската населба Даме Груев уапсила 16 годишна девојка кај која била пронајдена прашкаста материја.

Таа била приведена во полициска станица и со неа бил извршен разговор во присуство на родител.

„По целосното документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, се наведува во полицискиот билтен.

Во текот на минатата ноќ, во скопската населба Мичурин бил уапсен и 17 годишник кој кај себе имал марихуана.

Би можело да ве интересира

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Охрид

Ана Ололовска

Приведени дилери на дрога од Албанија, запленета марихуана

А1он

Приведени тројца жители на Долно Лакочереј, охридско – полицијата најде марихуана во нивните домови

Жарко Настоски

Обвинителството предлага притвор за Шпанецот фатен со дрога во Чаир

Жарко Настоски

Во Кичево запленет кокаин, дилерот уапсен

Жарко Настоски

Притвор за дилер на кокаин од Куманово

А1он