Во Кичево запленет кокаин, дилерот уапсен

Од:

Вчера полицајци од ОВР Кичево привеле дилер на дрога и заплениле над 100 грама кокаин и други предмети, информира полицијата.

„На 24.10.2020 околу 20.20 часот на бул.Ослободување во Кичево полициски службеници запреле возило „цитроен“, со тетовски регистерски ознаки, управувано од И.Б. (38) од Кичево. При извршен преглед над И.Б., тој се обидел да фрли пластично топче во кое имало осум пакувања со кокаин. И.Б. е приведен во ПС Кичево, а во неговиот дом во Кичево е извршен претрес и притоа се пронајдени над 100 грама кокаин, еден килограм смеса за мешање за зголемување на масата на дрогата, дигитални ваги и други предмети.

Одземено е возилото, како и возило „Порше“. Известен е јавен обвинител од ОЈО Кичево и по документирањето ќе биде поднмесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Македонската полиција уапсила криминалец кој го барале и Германија и Интерпол

Специјалци на Шар Планина фатија бегалец од затвор осуден на 15 години за убиство и поседување оружје

Жарко Настоски

Тандем крадци фатени на дело во Карпош, признале дека обиле 19 коли

Жарко Настоски

Битолски дилер на дрога фатен со 4.233 таблети екстази и 3,5 килограми амфетамин

Жарко Настоски

Тешка сообраќајна несреќа во кратовско – жена загина, двајца повредени

Жарко Настоски

Приведен осуденик од велешко баран за затворска казна поради обид за убиство со умисла

Жарко Настоски