Албански државјанин фатен со кокаин кај Ќафасан

Од:

Попладнево на патот од граничниот премин Ќафасан кон Струга, полицијата запрела 23-годишен албански државјанин од блискиот град Либражд и во неговиот „Голф“ пронашла околу 50 грама кокаин, соопшти МВР.

„На 09.10.2020 околу 17.15 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со ОВР Струга и Регионален центар Запад на патот Граничен премин Ќафасан – Струга запреле возило „голф“ и го привеле Р.К. (23) од Либражд, Албанија, кај кого е пронајдено околу 50 грама кокаин,“ се вели во соопштението.

Р.К. е приведен и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава до надлежното обвинителство, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Обвинение за татко и син – дилери на кокаин

Катерина Павлова-Николовска

Запленета дрога кај затвореник во Затвор-Струга

Ана Ололовска

Запленета дрога, приведен дилер во Скопје

Ана Ололовска

ОЈО побара притвор за дилер кој криел дрога во своето возило

Ана Ололовска

Полицијата во Битола приведе дилер и заплени екстази, амфетамин и марихуана

Ана Ололовска

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер

Ана Ололовска