Притвор за дилер на кокаин од Куманово

Од:

Пред два дена, во 20,30 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово при извршен преглед кај Д.Д.(28) од Куманово бил пронајден кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица, извршен бил разговор по што била поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Од страна на Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

Би можело да ве интересира

Обвинителството предлага притвор за Шпанецот фатен со дрога во Чаир

Жарко Настоски

Во Кичево запленет кокаин, дилерот уапсен

Жарко Настоски

Во Парагвај запленет кокаин вреден 500 милиони долари

Жарко Настоски

Полициски претреси во Кичево, запленет хероин и марихуана, дилерот е приведен

А1он

Притвор за 23-годишен дилер на дрога од Албанија

А1он

Албански државјанин фатен со кокаин кај Ќафасан

Жарко Настоски