klicko

Свет

(ВИДЕО) Кличко: Четири лица загинаа во Киев во текот на ноќта

А1он
Четири лица загинаа во бомбардирањето во текот на ноќта, изјави градоначалникот Виталиј Кличко. „Спасувачите се уште го гаснат пламенот“, рече тој на апликацијата Телеграм. Главниот
Свет

Кличко: Половина од населението на Киев побегна од почетокот на руската инвазија

А1он
Половина од населението на Киев побегна од почетокот на руската инвазија, изјави во четвртокот градоначалникот, Виталиј Кличко, додека руските сили се приближуваа до главниот град
Свет

Кличко: Одобрен е планот за евакуација на украинската престолнина

А1он
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, денеска изјави дека властите на украинската престолнина го одобрија планот за евакуација во случај на руска инвазија, соопшти прес-службата на
Спорт

Владимир Кличко и Флојд Мејведер во боксерската „Куќа на славните“

А1он
Украинецот Владимир Кличко и Американецот Флојд Мејведер се најзвучните нови имиња кои влегуваат во Меѓународната боксерска „Куќа на славните“. Со ова Владимир Кличко ќе се