(ВИДЕО) Кличко: Четири лица загинаа во Киев во текот на ноќта

Од:

Четири лица загинаа во бомбардирањето во текот на ноќта, изјави градоначалникот Виталиј Кличко.

„Спасувачите се уште го гаснат пламенот“, рече тој на апликацијата Телеграм.

Главниот украински град во текот на ноќта и рано утрово повторно беше цел на руските напади велат локалните власти. Гранатирани според нив биле станбени комплекси.

Би можело да ве интересира

Зеленски слета во Париз

Ана Ололовска

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските воини да станат посилни“

Ана Ололовска

Блинкен: Ќе носиме одлуки согласно украинските потреби

Ана Ололовска

Австралиски војници ќе обучуваат украински сили во Велика Британија

Ана Ололовска

Сунак не исклучи ништо во однос на воената помош за Украина

Ана Ололовска

Писториус: Тенковите Леопард 2 би можеле да пристигнат во Украина во март или април

Ана Ололовска