boks

Спорт

ВИДЕО:Телевизиски водител за прв пат влезе во рингот против професионалец, не издржа ни една минута

А1он
Телевизискиот водител Скот Ингланд пред неколку дена се појави во рингот и дебитираше во професионалниот бокс, но ништо не одеше според планот, бидејќи беше брутално
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шампионот на Европа по тепачката вади пиштол и пука по луѓе

А1он
Никита Иванов (37), поранешен европски шампион во бокс, извади пиштол и почна да пука по луѓето среде Москва. Во близина на ресторан во центарот на
Спорт

Поранешниот олимпиец ја убил девојката и ја фрлил од надвозник, и вбризгал седатив за коњи

А1он
Феликс Вердехо, боксерското чудо што некогаш се сметаше за следната голема порториканска ѕвезда на спортот, е осуден на две доживотни затворски казни откако беше прогласен
Спорт

(ВИДЕО) Олександр Усик ја одбрани светската титула во тешка категорија

А1он
Олександр Усик ја одбрани светската титула во тешка категорија. Во Вроцлав (Полска) со технички нокаут во деветтата рунда го победи Даниел Дубоу (Велика Британија), иако
Спорт

ВИДЕО: Боксот има нов „крал“: Крафорд испиша историја

А1он
Американскиот боксер Теренс Крафорд ги обедини појасите во полусредна категорија. Теренс Крафорд е сопственик на сите појаси во полусредна и средна категорија и стана првиот
Спорт

Џинот Валуев им се закани на „предавниците“ кои ќе се откажат од Русија

А1он
Поранешниот светски шампион во тешка категорија, а сега пратеник во руската Дума, Николај Валуев не очекува многу руски спортисти да се откажат од националноста за
Спорт

Објавен извештај за наместени борби на олимпискиот турнир во бокс во Рио 2016

А1он
Олимпискиот и боксерскиот свет е шокиран по извештајот на канадскиот спортски адвокат Ричард Мекларен во кој се тврди дека на Олимписките игри одржани 2016 година
Спорт

Легендарниот филипински боксер Пакјао објави крај на кариерата

А1он
Заминување во спортска пензија официјално објави легендарниот Филипинец Мани Пакјао, кој ќе остане запаметен како еден од најдобрите светски боксери на сите времиња. Збогувањето со
Спорт

ВИДЕО: Боксот има нов крал, Усик го прекина владеењето на Џошуа

А1он
Украинецот Олександр Усик е новиот бокерски владетел откако синоќа со фантастична борба успеа да го совлада досегашниот шампион Ентони Џошуа, одземајќи му ги појасите што