kejt midlton

Свет

Кејт Мидлтон прва принцеза од Велс после покојната Дијана

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети вчера ги прогласи својот најстар син принц Вилијам и неговата сопруга Кетрин за принц и принцеза од Велс, титули кои претходно
Магазин

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

А1он
Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам, најверојатно, наредната 2022 година ќе ги посетат САД. „’Тимот Кембриџ‘ е прилично сосредоточен на Америка
Магазин

Кејт Мидлтон во златен фустан на премиерата на „Не е време за умирање“

А1он
Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон остави силен впечаток синоќа на британската премиера на филмот за агентот Џејмс Бонд, „Не е време за умирање“ (No Time
Магазин

Кејт Мидлтон и Меган Маркл разговарале за заеднички Нетфликс проект

А1он
И покрај тоа што веќе некое време се зборува за заладени односи меѓу членовите на кралското семејство, се чини дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон
Магазин

Францускиот неделник „Клозер“ казнет со 100.000 евра за топлес фотографиите на Кејт Мидлтон

А1он
Францускиот суд денеска пресуди дека забавното списание „Клозер“ треба да им плати отштета од 100.000 евра на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и